roozrywkowoo
  Karty - wojna
 
Karty - wojna
 
Talia kart, Kilku kumpli, wszystkim znane zasady gry, a także chęć do zabawy. To recepta na miło spędzony czas. Granie w karty z rodziną jak i kolegami oczywiście na sucho (bez kasy) to niezwykła idea. Podczas zabawy zawsze zaczynają się ciekawe rozmowy, dzięki czemu wojna czy poker nigdy się nie nudzi.

Wojna

To bardzo prosta gra karciana, znana chyba każdemu. Dla nie wtajemniczonych opiszę zasady tej łatwej zabawy. Na początku, po dokładnym przetasowaniu kart, każdy dostaje tyle samo kart. Trzeba też omówić, czy gra się na jokery. W wojnie chodzi o to, by wygrać wszystkie. W zabawie, każda karta ma pewną siłę. Opiszę ją tu w kolejności od najsłabszej:
2 i walet,3 i dama,4 i król,5,6,7,8,9,10,AS, joker - nie musi brać udział w grze - należy to uzgodnić. Po rozdaniu nie można patrzeć w karty, ani układać ich wedug własnego upodobania. Gdy wszyscy są gotowi, każdy w jednej chwili wykłada kartę z góry własnego stosu. Gracz, który ma najlepszą kartę zbiera wszystkie np:
Gracz1: AS <- wygrywa
Gracz2: Dama
Gracz3: 4
I gra się tak długo, aż jeden gracz wygra wszystkie karty. Ale popatrz na to:
Gracz1: 7
Gracz2: 10
Gracz3: 10
Gracze nr 2 i 3 mają taką samąkartę. Wtedy dochodzi do dogrywki czyli wojny. Wtedy gracze uczestniczący w dogrywce wykładają następną kartę ale zamkniętą! I jeszcze jedną, już otwartą.
Gracz2: 10 (zamknięta karta) AS <- wygrany
Gracz3: 10 (zamknięta karta) 2

 
  roozrywkowoo odwiedziło już 12606 odwiedzający (25231 wejścia) internautów  
 
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja